Redefiniowanie piękna – Alba Yruela.


Żyjąc w świecie wypełnianym przez media co rusz mówiące nam, co jest trendy, co jest ładne, co jest akceptowalne i co powinniśmy posiadać, jakimi być – łatwo jest popaść w paranoję.
Pisałam już o tym wcześniej we wpisie Najpiękniejsze dzieło sztuki na całym świecie i moje zdanie na poruszony tam temat się nie zmieniło. Piękno tak jak i sztuka mają to do siebie, że są pojęciami niedefiniowalnymi. Można ustalać, można próbować, ale znaczenie tych słów jest w pełni zależne od naszych preferencji i jedynie z kulturowych doświadczeń wiemy, gdzie ich szukać, co nimi jest nazywane. Dla mnie piękne będą prace minimalistów, mojej przyjaciółce bardziej niż zeszłoroczna wystawa Goyi we Wrocławiu podobała się Panorama Racławicka. Tak już jest.
Trudno jednak jest wyrabiać sobie własną opinię na temat piękna, gdy z każdej strony zasypywani jesteśmy informacjami o tym co jest piękneMamy przecież do dyspozycji cały katalog różnych źródeł które chcą nam o tym mówić. Hej, przecież sama próbuję dla Was być jednym z tych źródeł.

Co wydaje się najważniejsze w poszukiwaniu piękna, nie tylko jeśli chodzi o sztuki wizualne, lecz także o samo życie, wydaje się…. nie bać się poszukiwać. I lubić nie zawsze to, co jest właśnie polecane na kolorowym ekranie, ale to, co podoba się nam samym. Co nas zachwyca, nie to co zachwyca Kasię spod siódemki.

Redefiniowaniem przyjętego ogólnie kanonu piękna zajmuje się w swej fotografii Alba Yurela. Jest ona młodziutką dziewczyną pochodzącą z Barcelony. Zdjęcia nie są pozowane, przestawiają codzienne życie Alby, są jej pamiętnikiem. Najważniejsza w fotografii jest dla niej dzikość uchwyconego momentu.

Więcej zdjęć Alby znajdziecie TU

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s